Historia Firmy

Koła są naszą pasją od blisko 11 lat.

No Limited to historyczna firma kolarska, Wyjątkowa i fascynująca historia, która rozpoczęła się w 2011 roku w Polsce na Podkarpaciu, kiedy to powstał pierwszy prototyp.
Jedne z pierwszych kompletów kół z początkową wersją logotypu firmy można jeszcze spotkać w polskim peletonie.

Sezon 2015 to rozpoczęcie technicznej współpracy z kobiecym zespołem U-23/Elite (MAT ATOM Developer Wrocław), kierowany przez Dyrektora Sportowego – Pawła Bentkowskiego. Zespół ten w następnych latach stanie się punktem odniesienia w kolarstwie szosowym, przełajowym, a także torowym w Polsce i na świecie, zdobywając niezliczenie wiele sukcesów sportowych. No Limited osiąga bardzo wysoki poziom pod względem designu i technologii, co dzięki doświadczeniu wyniesionemu od wielkich mistrzyń prowadzi do wprowadzenia na rynek nowatorskich produktów, cenionych i poszukiwanych na całym rynku.

Koła zatwierdzone przez UCI od 2016 roku.

Jeśli zoptymalizowane wyniki spełniają lub przewyższają nasze oczekiwania, w wyniku powstają prototypy, które poddawane są testom aerodynamicznym i terenowym.

Naszym Klientom udostępniamy tylko produkty, które spełniają nasze wysokie wymagania i standardy bezpieczeństwa.
Za sprawą homologacji UCI (Światowej Unii Kolarskiej) koła No Limited mogą być użytkowane w zawodowym peletonie.

75 Tour de Pologne – reprezentacja Polski na kołach No Limited.

Od początku istnienia Firma postawiła na jakość produktów, która została doceniona przez Kadrę Narodową Polski podczas wyścigu UCI World Tour –
75-tej edycji Tour de Pologne. Kadrowi zawodnicy byli widoczni codziennie w morderczych odjazdach, jednocześnie pomagając w drodze do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Michałowi Kwiatkowskiemu (Team SKY). Polak wyprzedził drugiego w klasyfikacji generalnej, brytyjczyka – Simona Yatesa (Mitchelton – Scott) o 15 sekund, a na trzecim stopniu podium stanął francuz – Thibaut Pinot (Groupama – FDJ) ze stratą 20s do zwycięzcy wyścigu.

Lata uciekają…

Tymczasem po kilku latach siedziba firmy okazuje się zbyt mała, dlatego padła decyzja o powiększeniu powierzchni produkcyjnej i magazynowej.
To właśnie rok 2019 okazał się dla firmy No Limited rokiem historycznym.
Faktycznie, oprócz zwiększenia produkcji karbonowych kół wyścigowych, dzięki dynamizmowi Prezesa Firmy, następuje eskalacja handlowa, rozpoczynająca eksport produktów na rynek zachodni, wraz z rozpoczęciem współpracy z zagranicznymi ekipami kolarskimi tj. Israel Bike Way Racing mająca w składzie Mistrza Izraela oraz francuską – Team Cube Pro Fermetures.

Ekipy zawodowe Continental na kołach NL.

W swojej historii koła No Limited użytkowane były m.in przez polską zawodową grupę kolarką Continental Voster – ATS.
Natomiast w sezonie kolarskim 2019 firma postawiła na wsparcie jednych z czołowych ekip zagranicznych rangi Continental m.in ELKOV – KASPER Czech Cycling Team, Epronex BSS Oil Team (Węgry), MebloJogi (Słowenia).
To dzięki współpracy z tymi profesjonalnymi zespołami wysokiego szczebla, No Limited produkuje coraz bardziej nowatorskie produkty zarówno z technologicznego, jak i projektowego punktu widzenia. Z tego powodu na koła
No Limited pojawiają się zamówienia z całego globu –
m.in Arabii Saudyjskiej.