Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Koła karbonowe GRAVEL

Koła karbonowe GRAVEL to gratka dla fanów jazdy w trudnym i zmiennym terenie. Dobierając odpowiedni sprzęt do twojego roweru gravelowego jazda będzie po prostu przyjemnością.

Co jest najważniejsze na trasach, gdzie ułożenie terenu i podłoże to ciągłe wyzwanie? Wybierając koła zwróć uwagę na ich trwałość, doskonałą przyczepność, optymalną twardość i jak najniższe opory. Dzięki temu osiągniesz i utrzymasz najwyższą prędkość. Nawet jeśli będziesz ścigać się tylko ze sobą, to będzie przygoda!

W naszej ofercie znajdziesz modele kół odpowiednie dla swojego roweru. Koła karbonowe GRAVEL znajdziesz w zestawach o zróżnicowanej charakterystyce z możliwością wyboru części komponentów, tak by łatwo można było wyselekcjonować te, które spełnią właśnie twoje oczekiwania.

New
New
3873 zł (€ 855.93)

Dlaczego karbonowe koła GRAVEL?

Nie bez powodu koła carbon stały się bardzo popularne w ostatnich latach wśród kolarzy gravelowych i rowerzystów szosowych, ponieważ oferują one wiele zalet, takich jak wytrzymałość, sztywność, aerodynamikę i niską wagę. Koła szosowe to jednak osobny temat.

Koła na gravel to absolutnie fantastyczne połączenie MTB, szosy i szutrówki. W No-limited mamy sporą ilość różnych propozycji na 2023! 

Możesz wybierać spośród modeli przeznaczonych na bezdroża, dobrze sprawdzających się na częstych podjazdach, do kół wyścigowych np. 650b o średnim profilu, które dzięki wdrożeniu najnowszych rozwiązań technologicznych są niesamowicie lekkie, wytrzymałe i mają świetne przyspieszenie. 

Dlaczego carbon? Bo w przeciwieństwie do aluminiowych obręczy jest lżejszy i odporny na efekty wszelkich dobić. Podczas, gdy na mtb, dropach czy dużych uskokach aluminium się ugnie, karbonowe koła pozostaną niezawodne. Jeśli myślisz o wyborze kół z serii RACE zapoznaj się dodatkowo z naszym programem Gwarancji LIFETIME.

Koła GRAVEL carbon - sztywność i system tubeless ready.

Jakie koła do gravela? Dobrze dobrane koła mogą znacząco wpłynąć na wrażenia z jazdy. Najważniejsze to dostosowanie koła pod opony tubeless. Opcja bez dętki będzie bardziej wytrzymała w przypadku szczególnie nierównej nawierzchni. 

Same obręcze mają zróżnicowaną sztywność. Dobre koła są pod tym względem odpowiednio zbalansowane. Jest to ważny czynnik wpływający na jakość jazdy. Obręcze No-limited tworzone są z zastosowaniem innowacyjnych technologii m.in. one piece molding, włóknom węglowym t800 i t1000 oraz konstrukcji wzmocnionej kevlarem w newralgicznych miejscach. 

Dopilnowaliśmy, by obręcze były optymalnie sztywne, tak by każdy rowerzysta mógł korzystać z naszych kół bez ograniczeń w takim stylu jazdy, jaki preferuje. Ten komfort docenią szczególnie amatorzy off road i bikepackingu - czyli od warunków najbardziej ekstremalnych po długie dystanse. Limit wagowy kolarza dla każdego zestawu wskazany jest w tabeli parametrów. 

Koła gravelowe - szerokość obręczy 

Jaką jeszcze szczególną cechę mają koła do roweru GRAVEL? Jeśli kochasz trudne warunki idące w kierunku MTB to szerokie koła do jazdy w stylu gravelowym będą świetnym uzupełnieniem twojego sprzętu. W pokonywaniu zakrętów, na trudnych zjazdach lub kiedy wybierasz drogi szutrowe (nierzadko mokre!) bardzo ważna jest przyczepność i kontrola. 

Jeśli koło daje ci poczucie bezpieczeństwa, możesz śmielej działać na trasie! 

Wśród naszych modeli kół do rowerów gravel znajdziesz szerokie karbonowe obręcze o szerokości zewnętrznej od 27 mm szerokości do 31 mm. Szerokość wewnętrzna obręczy może wynosić 19 mm, 20 mm, 24mm do maksymalnej szerokości wewnętrznej 25 mm (to już naprawdę szeroka obręcz!). 

W kategorii kół do gravelu możesz więc spokojnie dopasować szerokość opon od 32 mm, przez 40 mm, aż do szerszej opony 52 mm pozwalającej znacząco wpłynąć na kontrolę trakcji podczas przyśpieszania i hamowania. 

Aerodynamiczne i lekkie koła do gravela

Prędkość, na której zależy chyba każdemu kolarzowi gwarantowana jest m.in. przez ich niską masę i sztywność, obniżenie oporów toczenia, co pozwala na lepsze przenoszenie siły pedałowania na koła. Nasze zamykają się w przedziale wagowym od 1180 gram do 1560 gram. 

By poprawić aerodynamikę, czyli jak najbardziej niwelować opór powietrza, w naszych obręczach zastosowaliśmy najnowszą konstrukcję typu U-shape. 

Do wszystkich modeli dobrać można także aerodynamiczne szprychy karbonowe o optymalnym ułożeniu oraz ultralekkie piasty np. No-limited SL (dostępne także dt swiss i sapim), sprawdzone w zawodowym peletonie, by maksymalnie odchudzić rower i poprawić parametry układu jezdnego. 

Nasze piasty są w pełni konwertowane - możemy dostosować je do każdego systemu napędu m.in. shimano, sram, sram xdr czy campagnolo. Zaplot szprych wykonujemy ręcznie, co gwarantuje, że będzie on precyzyjny. 

Hamowanie w kołach do jazdy gravelowej

Rowery z obręczami gravelowymi służą do szybkiej jazdy w każdym terenie, dlatego szczególnie istotne są w nich hamulce. We wszystkich kołach składanych z myślą o gravelu w No-limited zastosowaliśmy modele tarczowe. Dlaczego? Hamulce typu V-break uzależnione są od obręczy. Tarczowe natomiast są od niej totalnie niezależne. 

Przekłada się to bezpośrednio na bezpieczeństwo jazdy, gdyż w trudnych warunkach pogodowych, obręcze dużo szybciej się moczą co zmniejsza tarcie szczęk. Tarcza jest niezależna od pogody, bo dużo trudniej zachlapać ją błotem czy zamoczyć. Dla pasjonatów graveli to kluczowe.

Kiedy prędkość jest wysoka, a droga hamowania krótka, szczególnie przy stromych zjazdach, tarcze pokazują swoją znaczącą przewagę. Kolarstwo gravelowe to sport dla lubiących adrenalinę, a im większe poczucie kontroli, tym ostrzej możesz jeździć.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że hamulce tarczowe są dużo cichsze. Poza bezpieczeństwem, ważny jest przecież komfort jazdy, a to go zdecydowanie poprawia. 

Podsumowując, koła GRAVEL No-limited to jedne z najlepszych kół dla fanów jazdy w zróżnicowanym terenie. Dzięki zastosowanym przez nas rozwiązaniom technologicznym możesz bezpiecznie pokonywać wszelkie utrudnienia na drodze, a jednocześnie osiągać najlepsze wyniki czasowe. 

W No-limited najważniejszy jest dla nas klient. W naszym sklepie zapewniamy najwyższy standard obsługi. Jeśli nasze produkty mają jakiekolwiek wady fabryczne, bez problemu i błyskawicznie je wymieniamy. Dotyczy to wszystkich modeli, również szosowych,MTB oraz thriatlon


Od 12 lat istnienia firmy, stawiamy na najwyższą jakość, by nawet najwięksi zapaleńcy mogli bezpiecznie docierać do celu. Jeśli wybierasz ekstremalne warunki warto zwrócić uwagę na proponowany przez nas świetny system gwarancyjny crash replacement. Wybierz swoje nowe koła w No-limited

Masz pytania? Zostaw numer. Oddzwonimy