Koła karbonowe MTB.

Dla prawdziwych pasjonatów górskich szlaków. Wyróżnia ich wytrzymałość, lekkość, bezpieczeństwo i sztywność.

Koła wzmocnione kevlarem.

Wysyłka 1-5 dni roboczych.

Masz pytania? Zadzwoń: +48 666 133 799.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 13

Koła karbonowe MTB

Koła karbonowe MTB to kategoria sprzętu przeznaczona przede wszystkim dla pasjonatów górskich szlaków. Najważniejsze cechy, na które należy zwrócić uwagę przy ich wyborze to wytrzymałość, waga, bezpieczeństwo i sztywność. W ofercie No-Limited znajdziecie koła karbonowe MTB o różnych parametrach, które pozwolą dopasować je do waszego stylu jazdy i preferowanych tras.

Więcej

New
New
7088 zł (€ 1566.45) Zobacz więcej
5669 zł (€ 1252.85) Zobacz więcej
4514 zł (€ 997.59) Zobacz więcej
-29%
New
Original price was: 4514 zł (€ 997.59).Current price is: 3199 zł (€ 706.98). Zobacz więcej
11444 zł (€ 2529.12) Zobacz więcej

Polecają nasze koła...

No Limited Team 5

Reprezentacja Polski

No Limited Team 5

Mentorise Elite Team

No Limited Team 5

Kujawy Pomorze Team

No Limited Team 5

Bialini Team

Koła karbonowe MTB - rozmiar i konfiguracja

Dostępne średnice kół karbonowych MTB to 27,5 cali oraz w rozmiarze 29 cali. W ostatnich latach wyparły one standardowe 26-calowe koła do rowerów MTB. Chociaż większy rozmiar koła 29 i 27,5 oznacza nieznacznie wyższą wagę ich niepodważalną zaletą jest to, jak radzą sobie na trudnym, wyboistym terenie, a takiemu właśnie dedykowane są koła rowerowe MTB. 

Jak wybrać pomiędzy dwoma proponowanymi średnicami? Radzimy dopasować je do wzrostu kolarza - mniejszy rozmiar polecamy dla osób o wzroście do 175 cm, a większy tj. koła rowerowe 29 dla osób wyższych, powyżej 185 cm. 

Dodatkową zaletą kół 27,5 calowych jest ich nieznacznie lepsza zwrotność i sztywność. To cecha istotna szczególnie, gdy wybieramy koła do enduro i trail, natomiast dla najpopularniejszych downhill, freeride, cross country i oczywiście all mountain świetnie sprawdzą się koła karbonowe MTB 29 cali.

Szerokość zewnętrzna obręczy, inaczej niż w modelach szosowych, waha się między 33 mm do nawet 45 mm, co znacząco poprawia komfort jazdy na nierównym terenie. Można się o tym przekonać testując sprzęt na różnych trasach. Przewaga 33-trójki odczuwalna jest przede wszystkim na maratonach. 

Wszystkie nasze karbonowe koła MTB przystosowane są natomiast, zarówno do opon klasycznych, jak i tubeless. Zmienna jest także oś piasty. Obie osie przednie i tylne, można dzięki temu dopasować do większej ilości ram i widelców. Rama karbonowa MTB 29 to tylko jedna z opcji. 

Co jeszcze w naszych kółkach dostosujemy do waszych potrzeb? Modele MTB można skofigurować pod system boost, a z tyłu także pod mocowanie 15x100 i 12x142. W wybranych przez was kołach możemy również zastosować różne napędy m.in. Sram 12, Shimano 10-11s oraz pod 12s (microspline). 

Rozszerzając naszą ofertę, w tym sezonie przygotowaliśmy dodatkowo koła do waszych Ebike oraz na trudniejszy teren do rowerów Enduro.

Koła karbonowe MTB - maksymalna lekkość

Zaletą kół karbonowych MTB jest ich dużo niższy cieżar niż wersji aluminiowych, dlatego w naszej ofercie znajdziesz tylko super lekkie koła MTB karbon. W No-limited nie bawimy się w półśrodki, więc nie używamy aluminium. Tutaj zawodowcy tworzą wysokiej jakości sprzęt dla zawodowców.

Najlżejsze dostępne zestawy w naszym asortymencie to fantastyczne 1090 g! Z takimi komponentami dynamika i prędkość twojego roweru górskiego podczas zjazdu nie będzie miała sobie równych. Niska waga pozwala także na łatwiejsze pokonywanie stromych wzniesień i większą kontrolę nad rowerem w trudnym terenie. 

Koła karbonowe MTB wyposażone są wyłącznie w hamulce tarczowe, zapewniają więc bezpieczeństwo osobom kochającym adrenalinę i kolarstwo górskie.


Koła karbonowe MTB - sztywność i wytrzymałość

Gdy wybierasz koła karbonowe MTB weź pod uwagę ich sztywność. Wysoka sztywność kół MTB carbon pozwala na lepsze przenoszenie siły pedałowania na koła, a także na precyzyjniejsze kierowanie rowerem. Sztywność kół karbonowych zapewnia, że sprzęt jest wytrzymały, ma większą stabilność, co jest bardzo ważne przy stromych zjazdach technicznych.

Obręcze No-limited tworzone są z zastosowaniem innowacyjnych technologii m.in. one piece molding, włóknom węglowym t800 i t1000 oraz konstrukcji wzmocnionej kevlarem w newralgicznych miejscach. Dzięki temu nasze produkty mają najwyższą trwałość, są odporne na nawet silne uderzenia i sprawdzają się idealnie w górzystym, kamienistym terenie. 

No-limited jest polskim producentem z 12 letnim doświadczeniem. Wszystkie nasze koła karbonowe MTB zostały zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających kolarzach, dlatego ich szprychy montowane są na miejscu, a mocowanie szprych (w ofercie również dt swiss) odbywa się ręcznie ➤ to właśnie gwarantuje precyzyjny montaż. 

Koła karbonowe MTB - aerodynamika

Aerodynamika to kolejny ważny czynnik, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze modelu kół MTB. Koła karbonowe mają zazwyczaj profil, który zapewnia lepsze przenoszenie siły wiatru i poprawia aerodynamikę roweru. Warto pamiętać o tym parametrze ✅Dzięki temu jazda jest bardziej wydajna i pozwala na osiągnięcie wyższych prędkości. 

By dodatkowo zmniejszyć opory, w modelach team 180 zastosowaliśmy ceramiczne łożyska w piastach! We wszystkich kołach No-limited bębenki (stosujemy m.in. Shimano, Sram) dopasowujemy do napędu roweru klienta. Dzięki temu uzyskasz maksymalne przyspieszenie i stabilne utrzymanie osiągniętej prędkości.

Podsumowując, koła karbonowe MTB to doskonałe ulepszenie dla rowerów górskich. Oferują lekkość, sztywność, aerodynamikę, odporność na uszkodzenia i niezawodność. Wybór odpowiednich kół karbonowych może znacznie poprawić jakość i wydajność twojej jazdy po górskich szlakach. 

W No-limited najważniejszy jest dla nas klient. W naszym sklepie zapewniamy najwyższy standard obsługi. Stawiamy na jazdę no limit, z zachowaniem najwyższej jakości, by nawet najwięksi zapaleńcy mogli bezpiecznie docierać do celu. Jak to mówią - win big or go home! 

Wybierz koła do rowerów górskich na naszej stronie internetowej (sprawdzaj promocje!). Wysyłka jest błyskawiczna, więc szybko będziesz mógł wyposażyć się w nowy sprzęt. Gwarantujemy, że będziesz wysoko cenić swoje nowe koła karbonowe MTB.

Masz pytania? Zostaw numer. Oddzwonimy